Anglická outdoorová školka

Vyšehrad Monsters je první předškolní zařízení svého druhu, které navazuje na koncepci lesních mateřských škol, zasazenou do přirozeného prostředí velkoměsta. Děti tráví převážnou část dne venku, nejčastěji v okolí Vyšehradu, ale i v dalších pražských parcích. Vyráží i na delší výlety a nevyhýbají se ani městskému prostředí, které je nedílnou součásti jejich každodenního života. Metodika výuky vychází z RVP MŠMT, zaručujícího hladký přechod na základní školu. Celodenní program je veden v angličtině za přítomnosti rodilého mluvčího. Přijímáme děti od 2 do 6 let, děti mladší tří let jako "Baby Monsters". Více o koncepci a provozu v sekci Školka.

Aktuality

Kapacita školky je plná nyní i od září 2019

Aktuálně nenabízíme možnost zápisu k docházce, všechna místa máme obsazena na tento i další školní rok. Je možné zapsat děti na seznam náhradníků, které budeme oslovovat v případě, že by se místo uvolnilo.

Děkujeme za pochopení.

V létě 2019 budeme opět pořádat týdenní příměstské tábory s angličtinou pro děti od 3 do 8 let. Program na jednotlivé týdny, praktické informace a přihlášky zde.

Lyžařský výcvik

​V termínu jarních prázdnin proběhl třídenní lyžařský výcvik, otevřený všem dětem starším 3 let navštěvujícím Vyšehrad Monsters. Uskutečnil se v lyžařském areálu Chotouň, se zázemím v klubovně turistického oddílu Jílové u Prahy. Jako každý rok jsme si moc užili zimní radovánky.

Evropský sbor solidarity

Díky schválenému projektu Volunteering in English Outdoor Preschool bylo programem Evropský sbor solidarity grantově podpořeno působení Sary Milán, dobrovolnice ze Španělska, u nás ve Vyšehrad Monsters. Sara je součástí našeho týmu od ledna do června 2019. Přináší k nám nový kulturní rozměr a je pro nás i děti velkou inspirací.

Mezigenerační projekt Mezi námi

Zapojili jsme se do projektu Mezi námi mezigeneračně, který zprostředkovává pravidelné setkávání dětí z mateřských školek se seniory z pečovatelských zařízení. Přibližně jednou za měsíc navštěvujeme s dětmi seniory a společně si povídáme, tvoříme a hrajeme si. Mezigenerační vztahy považujeme za velmi důležité a jsme rádi, že můžeme být součástí tohoto projektu.

Worskhop zalesňování pro děti v Polsku

​V říjnu 2018 jsme společně s nejstaršími dětmi z obou školek Libeň Monsters a Vyšehrad Monsters vyrazili do polské obce Kopaniec, kde jsme spolu s partnerskými školkami z Polska, Slovenska a Maďarska a místní komunitou vysázeli 1000 stromů v rámci projektu Kids4forests podpořeného grantem Visegrad Fund.

Evropská dobrovolná služba

Díky schválenému projektu Volunteering in English Outdoor Preschool bylo programem Erasmus+ Mláděž (Evropská dobrovolná služba) grantově podpořeno působení Simony Piriny, dobrovolnice z Itálie, u nás v Libeň Monsters. Simona se příležitostně objevuje i ve Vyšehrad Monsters, a to od října 2018 do června 2019. Přináší do školky nový kulturní rozměr a je pro nás i děti velkou inspirací.

1 / 3

Please reload

13443186_1696559793937831_5453075455564891268_o